Czy płytki kupować w Internecie czy w sklepach stacjonarnych?

Czy płytki kupować w Internecie czy w sklepach stacjonarnych?

płytki ceramiczneZa każdym razem kiedy decydujemy się na wybranie najlepszych płytek, które mogłyby wieńczyć dzieło remontu oraz najlepiej prezentować się na ścianach i podłodze naszej łazienki, z pewnością zastanawiamy się w jaki sposób moglibyśmy pozyskać płytki w formacie i kolorze, który wcześniej sobie upatrzyliśmy. Oczywiście istnieje kilka sposobów zdobywania płytek, z których dwoma najpopularniejszymi są stacjonarne hurtownie oraz sklepy internetowe.

Pomimo tego, że funkcjonowanie w przestrzeni wirtualnej jest już niemal znakiem naszych czasów i bardziej zaskakujący jest dla nas brak posiadania przez producenta strony internetowej niż jej posiadanie, ciągle pokutuje pogląd, jakoby zakupy dokonywane za pośrednictwem wirtualnej platformy było niebezpieczne, nietrafione i mało korzystne. Nie przekonuje nas też to, że wiele z tych sklepów należy do producentów znanych i solidnych, których produkty nabywamy z zwykłych sklepach budowlanych oraz to, że Internet umożliwia nam dostęp do większej ilości produktów. Oferowane przez sklep internetowy płytki są bowiem niejednokrotnie bardziej bogate kolorystycznie oraz formatowo od tych, które znajdują się w sklepach stacjonarnych. Głównym powodem, dla którego tak się dzieje jest fakt, że mało który sklep lokalny specjalizuje się tylko i wyłącznie w sprzedaży płytek ceramicznych i podłogowych, a nawet jeżeli już uda nam się takowy znaleźć, zwykle nie będzie on miał jakiejś ogromnej powierzchni użytkowej, dlatego też może się okazać, że sklep stacjonarny nie tylko nie będzie miał wystarczającej ilości kolekcji, ale i nie będzie miał możliwości wyeksponowania ich w należyty sposób. Zwykle więc udając się do sklepu i tak wybieramy określone płytki tylko i i wyłącznie na podstawie zdjęć katalogowych i czekamy na nie, ponieważ najczęściej sklep nie posiada odpowiedniej ilości określonego modelu w magazynach. Można więc powiedzieć, że robimy dokładnie to samo, co w przypadku zakupów wirtualnych, z tym jednak minusem, że nie widzimy większej ilości propozycji oraz nie otrzymujemy szansy przyjrzenia się płytkom położonym już na ścianie. Oferowane przez sklep internetowy płytki każdorazowo są obfotografowane tak, aby jak najlepiej oddawały rzeczywisty ich format i wygląd, dlatego też w większości przypadków będziemy mieli możliwość przyjrzenia się symulacyjnym wersjom łazienek i przyjrzenia się docelowemu wyglądowi całej kolekcji.

Możemy więc robić zakupy siedząc wygodnie na domowej kanapie, dokładnie zastanowić się nad wyglądem i charakterem wybranych przez nas pytek, poznać lepiej opisy i parametry określonych modeli oraz skorzystać z darmowych aplikacji, za pośrednictwem których z łatwością sprawdzimy jak dany model będzie się prezentował bezpośrednio na ścianach naszej łazienki oraz jak dużej ilości materiałów będziemy potrzebować do wykończenia posiadanego przez nas pomieszczenia. Za każdym razem kiedy chcemy się zaopatrzyć w płytki ceramiczne, sklep, który wybierzemy powinien być przede wszystkim dobrze wyposażony. Niewielki wybór, na który zwykle napotykamy, może być oczywiście korzystny zwłaszcza kiedy mamy ogromne trudności z podejmowaniem decyzji, jednak weźmy pod uwagę fakt, że remontu łazienki podejmujemy się zwykle raz a kilka lat, dobrze by więc było, gdyby przerabiane przez nas pomieszczenie nie tylko było praktyczne i funkcjonalne, ale i wystarczająco eleganckie, aby mogło być ponadczasowe i cieszyć nasze oko przez najbliższe kilka lat. Mamy czasami tendencje do ulegania trendom czy naciskom sprzedawców, którzy jak najszybciej chcą się pozbyć towaru zalegającego w magazynach, dlatego też przede wszystkim powinniśmy zastanowić się nad tym, jakie funkcje miałaby pełnić posiadana przez nas łazienka. Ze względu na to, że współczesne rozwiązania umożliwiają nam wyczarowanie z przestrzeni naszej łazienki nie tylko miejsca, w którym będziemy dbali o higienę, ale także domowego spa, pokoju relaksacyjnego, kąpielowego czy nawet sauny, dlatego też każde z tego typu pomieszczenia będzie potrzebowało nie tylko innej oprawy, ale i płytek wykonanych z odpowiednio trwałych materiałów. Płytki powinny być przede wszystkim eleganckie i trwałe tak, aby nie ulegały różnicom temperatur oraz były w miarę łatwe w utrzymaniu ich w czystości. Ze względu też na to, że trendy zmieniają się niemal w każdej dziedzinie naszego życia, nie inaczej jest w przypadku branży zajmującej się produkcją elementów wyposażenia do łazienek – armatury, glazury czy terakoty.płytki gresowe

Praktycznie co sezon mamy więc możliwość obserwowania się zmieniających mód dotyczących wzorów płytek, ich kolorów, fasonów oraz rozmiarów. Wiadomo oczywiście, że tego typu propozycje mogą trafiać w nasz gust, zastanówmy się jednak za każdym razem czy wybrany przez nas kolor czy wzór będzie na tyle uniwersalny, że będzie atrakcyjny zarówno w dniu ich położenia, jak za miesiąc czy kilka lat. Czasami bowiem to, co jest atrakcyjnie wizualnie w określonym sezonie po jakimś czasie okaże się niemodne, dlatego też znacznie rozsądniej będzie jeżeli będziemy inwestować w trakcie remontu w płytki, które nie tylko nie posiadają jakichś wyraźnych wzorów, ale będą występować w stonowanych barwach – kolorach ziemi czy w klasycznym wydaniu, w którym dominują kontrasty bieli i czerni. Odchodzimy – podobnie zresztą jak projektanci – od utartych schematów, traktując tego typu rozwiązania za nudne, mdłe i przewidywalne, jednak – paradoksalnie – będą one doskonałym wyjściem dla osób, które uwielbiają bawić się modą oraz regularnie odświeżać wizerunek swojego wnętrza. Biała czy beżowa łazienka może być idealną bazą do wszelkich zmian, których można dokonywać za pośrednictwem drobnych akcesoriów. Będzie to więc znacznie tańsze rozwiązanie, niż podejmowanie się skuwania płytek regularnie co sezon. Wybierając więc, oferowane przez sklep internetowy płytki, decydujmy się na takie, które będą ponadczasowe i najlepiej będą podkreślały charakter nie tylko samego wnętrza łazienki, ale i pozostałych pomieszczeń, które znajdują się w przestrzeni posiadanego przez nas mieszkania czy domu. W jakim sklepie kupić płytki do swojego domu czy mieszkania? W ostatnim czasie popularność wśród polskich rodzin wzbudziły sklepy interetowe, w których zamówić możesz płytki w konkretnych wymiarach i wyszukanych wzorach.