COSSFIT, A ŻYCIE CODZIENNE

COSSFIT, A ŻYCIE CODZIENNE

Mogłoby się wydawać, że treningi na sali nie przekładają się na nasze codzienne funkcjonowanie. Nic bardziej mylnego. Ćwiczenia fizyczne im bardziej intensywne, tym mocniej wymuszają na nas sposób myślenia. Jednym ze sposobów na zmianę myślenia jest trening tabata, a także trening CROSSFIT, który podobny jest do doskonale nam znanych treningów funkcjonalnych, jednak wymagający wiele więcej od nas samych, naszego organizmu, także wymuszający zmianę sposobu myślenia w każdych nawet najtrudniejszych warunkach. Dlaczego?

Ćwiczenia na salach zwanych CROSSFIT BOX są niezwykle męczące, mają w końcu za zadanie za wszelką cenę wyrobić u nas pożądane zdolności, jakimi z pewnością są siła, wytrzymałość i zwinność. Płacimy za to ogólnym osłabieniem, ponieważ ćwiczenia zawarte w poszczególnych WODach ( skrót od angielskiego Workout of the Day, czyli tłumacząc na polski treningach dnia) są z dnia na dzień coraz bardziej męczące, mają sprawić, że nogi pod nami będą się uginać, a organizm odmawiać posłuszeństwa. Jest to odzwierciedleniem życia codziennego, kiedy nasze problemy przygniatając nas do ziemi tak strasznie, że mamy ochotę siąść i płakać, zamiast zebrać się w sobie i walczyć o lepszą jakość życia. Podczas treningów jesteśmy zmuszeni odłożyć na bok zmęczenie, uporać się ze swoimi problemami, brakiem siły, zmusić organizm do działania, mimo bardzo silnego osłabienia. Jeżeli nie możemy wziąć udziału w treningu crossfit, rozpocznijmy czterominutowy trening tabata, który jest równie intensywny.

W przypadku obu treningów dużą rolę odgrywa psychika. Trzeba być niezwykle zdeterminowanym, aby wstać, podnieść się i ćwiczyć dalej mimo, że przed oczami pojawiają się mroczki. Musimy znaleźć w sobie siłę, jedynie nasze samozaparcie jest nam w stanie pomóc. Podnosząc się ociekając strumieniami potu na sali treningowej zaczynamy inaczej podchodzić do życia. Szukamy rozwiązań naszych problemów, walczymy o każdy kolejny dzień z tak samo wielką determinacją, jak wcześniej robiliśmy to na sali. Tak naprawdę niewiele jest w stanie powstrzymać osobę, która zrozumie, jak wielką wagę ma pozytywne myślenie i zacięcie do walki, do treningów, znajdywania na nie czas oraz siłę.