Pokoje za dnia

Jak powinien wyglądać pokój dzienny? Ostoja spokoju a może salon w stylu dzikiego zachodu? Szkło, metal, a może drewno i kominek? Telewizor czy regały z książkami? Tak wiele jest możliwości, że wprost nie sposób doradzić nic konkretnego. Do ogólnych zasad zatem.

Prawdopodobnie to właśnie w pokoju dziennym spędzać będziemy najwięcej czasu, dlatego z eksperymentami lepiej zachować ostrożność. Warto tym samym uniknąć ekscentrycznych, drażniących elementów, będących wynikiem chwilowej zachcianki. Na dłuższą metę nie sprawdzi się to. Po drugie, warto zadbać o to, by w pokoju dziennym znalazło się wszystko, czego można potrzebować. Nie zaszkodzi tak regał z książkami, jak i telewizor. Nie zaszkodzi wygodna kanapa, ale z pewnością nie będzie przeszkadzał także i stół, przy którym podjąć można by gości.

Jeżeli jednak zastanawiać się nad konkretnymi elementami, zwróćmy uwagę na ich wzajemne dopasowanie. Często potrzeba tylko trochę więcej czasu, by znaleźć meble w podobnym odcieniu, zaś złocona lampa w stylu Ludwik XIV niekoniecznie dobrze wyglądać będzie tuż obok futurystycznego fotela. Jedynym wyznacznikiem niech będzie tu konsekwencja. Drugim, ewentualnie, wyczucie dobrego smaku, ale tego przecież większości kobiet bynajmniej nie brakuje.