Nasz przedpokój

Co kobieta może zdziałać w przedpokoju? Przyjmijmy, że nie parzy jej wiertarka, a widok śrubokręta nie wywołuje u niej alergicznego odczynu. Jeśli tak jest, to zdziałać może doprawdy wiele. Na co więc dobrze byłoby, aby zwróciła uwagę?

Głównie na funkcjonalność – przedpokoje czy hole są zazwyczaj pozbawione okien, dlatego dużo uwagi poświęcić trzeba by było oświetleniu. Z pewnością, każdy przedpokój uda się rozjaśnić bez konieczności wstawiania tysiącwatowych halogenów. Należy jednak pamiętać, że marzenia o klimatycznym nastroju warto czasem poświęcić na rzecz funkcjonalności. Wybiegając rano z domu, kobieta nie ma w zwyczaju zachwycać się ciepłą falą światła, błąkającą się figlarnie po suficie. Zamiast tego, rzuca szybkie spojrzenie w kierunku lustra, by jeszcze raz upewnić się, że wszystko jest tak, jak należy, a potem biegnie przed siebie, po drodze przeczesując głęboką niczym Rów Mariański torebkę w poszukiwaniu kluczy.

Krótko podsumowując: jasne światło, duże lustro (które powiększy jednocześnie optycznie pomieszczenie) oraz funkcjonalne schowki, wieszaki. Pamiętajmy, że przedpokój nie jest nigdy miejscem, w którym domownicy spędzają najwięcej czasu.